Jump to content

Anunturi Administrative

• De ce sa Donez ?

GameLive este o comunitate non-profit.Toate costurile noastre sunt îndeplinite prin donații pe care le primim de la utilizatorii noștri. Dacă vă bucură utilizarea comunității, vă rugăm să donați pentru a ne sprijini.

Sign in to follow this  
zamasu

Problema gag

Recommended Posts

Nu stiu unde sa postez asta, asa ca o voi face aici. Eu, ca admin, nu pot da gag niciunui jucator, comanda respectiva nu functioneaza, sunt doua "amx_gag" , fiecare cu criteriile ei diferite si se suprapun... rog daca se poate sa fie rezolvata problema asta, sau macar un mod corect de a da gag, deoarece eu inca nu i-am dat de cap...

Daca serverul are adaugat Gag_words.ini serverul va da automat gag jucatorului ce foloseste unul din cuvintele interzise si scrise acolo si , adminul automat nu mai ii poate da gag pentru ca are deja gag primit de la server ... daca la tine probleme e ca nu ia dat sv gag si nu te lasa nici pe tine sa ii dai atunci nus ce sa spun poate e ceva bug la pluginul de Gag adaugat pe server . 

Posted (edited)
Acum 11 minute, MoTaNeL a spus:

Daca serverul are adaugat Gag_words.ini serverul va da automat gag jucatorului ce foloseste unul din cuvintele interzise si scrise acolo si , adminul automat nu mai ii poate da gag pentru ca are deja gag primit de la server ... daca la tine probleme e ca nu ia dat sv gag si nu te lasa nici pe tine sa ii dai atunci nus ce sa spun poate e ceva bug la pluginul de Gag adaugat pe server . 

Stiu sa evite gag-ul, injurand incontinuare, persoanelor carora vreau sa le dau gag, nu primesc, am patit astazi de prea multe ori deja, vreau sa le dau gag, in chat imi scrie ca au primit, dar ei vorbesc fara nici o problema, fara sa dea retry pe server. Propun chiar pe calea asta scoaterea gag_words.ini , deoarece pana si cuvantul "reclamatie" avand anumite litere pe care nu le voi mentiona, nu poate fi folosit, primesti gag 3 minute si tu nu ai injurat sub nici o forma.... Dar exista si un dezavantaj, deoarece unii playeri daca vad injuraturi, ies de pe server, deci nici una din solutii nu e buna. Trebuie rezolvata problema intr-un fel sau altul, deoarece devine frustrant...

Edited by zamasu

Aceasta problema o am si eu pe server si am eliminat gag_words.ini crezand ca este de la el dar nu este este un glich al pluginului Gag ... trebuie schimbat pluginul cu unu fara glich ... si la mn pe sv cand dau gag ei inca pot vb chear daca au gag dar nu mereu doar cate odata .. si rezolvarea acestei probleme nu este eliminarea Gag_words.ini ci schimbarea pluginului GAG cu altul .

Macar modificat sa pot spune si eu + multi altii anumite cuvinte (reclamatie fiind unul din ele) fara sa primesc gag, ca nici "amx_ungag" nu imi pot da, spunand ca sunt imun si ca nu am primit. E cea mai mare buba de pe server, foarte enervanta si nu exista solutii in-game. Un nou amx_gag si o modificare gag_words.ini si totul o sa fie smooth pe viitor.